Szkolenie o bezpiecznych wakacjach w "Roździeniu":

Jak bezpiecznie korzystać z uroków lata, jak pomagać osobom poszkodowanym w górach i nad morzem, jak radzić sobie z urazami, użądleniami, omdleniami i utratą przytomności – to tylko niektóre z zagadnień, jakie studenci ratownictwa medycznego z sosnowieckiej Wyższej Szkoły Medycznej przekazali uczniom Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. W. Roździeńskiego w Sosnowcu.
Dwa spotkania pod hasłem „Bezpieczne wakacje" 10 czerwca zgromadziły w auli wszystkich uczniów szkoły. Temat był niezwykle istotny – z roku na rok rośnie liczba wypadków i osób w nich poszkodowanych, a od umiejętności i szybkiej reakcji otoczenia może zależeć ludzkie życie. Doskonale wiedzą o tym pracujący w strukturach ratownictwa wodnego i górskiego studenci prowadzący szkolenie, którzy poza wiedzą teoretyczną i pokazem praktycznym opowiadali także o swoich doświadczeniach zawodowych, starając się uwrażliwić młodzież na kwestie roztropnego udzielania pierwszej pomocy.


 

rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

portal pielegniarek

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.