Dzień Ratownictwa Medycznego:

 

Wszystkim ratownikom medycznym życzymy samych sukcesów w pracy, spokojnej służby i determinacji do wykonywania tego trudnego i wymagającego zawodu. Cieszymy się, że jesteście wśród nas i dbacie o nasze zdrowie i życie.

dzien ratownictwa medycznego


 

Licealisto pomyśl o studiach!

Dziś rozpoczął się kolejny rok szkolny. Setki uczniów w tym roku będzie kończyć swoje licea i technika. Warto już dziś pomyśleć o dalszej edukacji i wybrać uczelnie dla siebie! Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu oferuje edukację na najwyższym poziomie, pozwala na zdobycie zawodu, który zawsze będzie potrzebny na rynku pracy, posiada świetną lokalizację, najnowocześniejsze w regionie Centrum Symulacji i kadrę z wieloletnim, praktycznym doświadczeniem. Podczas kolejnego roku szkolnego pomyślcie o tym i wybierzcie WSM! Nasze kierunki to: Pielęgniarstwo I i II stopnia, Ratownictwo medyczne, Dietetyka.

nowy rok szkolny


 


godziny pracy dziekanatu normalne


Pozafarmakologiczne czynniki wpływające na bezpieczeństwo i racjonalność farmakoterapii cz. I

Autor:
dr n. farm. Piotr Kaczmarczyk

Podejmując tematykę bezpieczeństwa farmakoterapii na ogół koncentrujemy się na problemach farmakodynamicznych, obejmujących interakcje, polipragmazję, działania niepożądane, efekty uboczne etc. Zjawiska te w różnym stopniu mogą zaburzać proces farmakoterapii nie tylko obniżając jej skuteczność, ale też stwarzając dla pacjenta dodatkowe zagrożenie. To głównie te problemy identyfikujemy jako obszar działań optymalizacyjnych w kontekście opieki farmaceutycznej. Jednak w świetle m.in. wyników kontroli NIK w zakresie bezpieczeństwa farmakoterapii w szpitalach z 2018, a także danych, pochodzących z licznych kontroli przeprowadzonych w pozaaptecznych obszarach szpitalnej dystrybucji leków (apteczki oddziałowe, blokowe, poradnie, stacje dializ etc.), istotnej wagi nabierają także zdecydowanie bardziej podstawowe czynniki związane ze stosowaniem i przechowywaniem produktów leczniczych.

Zachęcamy do zapoznania się z całym artykułem ARTYKUŁ


KONFERENCJA "Prawo w psychiatrii"

Serdecznie zapraszamy na konferencję organizowaną przez Zespół ds pielęgniarstwa psychiatrycznego "Prawo w psychiatrii", która odbędzie się 11 października 2019r w Sosnowieckim Parku Naukowo-Technicznym ul. Wojska Polskiego 8. Udział w konferencji jest bezpłatny. Program zostanie zamieszczony w późniejszym terminie. 

 Link do strony organizatorów - Prawo w psychiatrii


 

dziekanat w okresie wakacji (lipiec, sierpień, wrzesień) będzie nieczynny w soboty i niedziele


BIURO KARIER I PRAKTYK

WE WRZEŚNIU CZYNNE WE WTORKI I CZWARTKI


 

WSM podczas Dni Sosnowca 2019:

Na początku czerwca odbyło się tradycyjne święto miasta. Jak w ubiegłych latach i tym razem przybyli do Parku Sieleckiego mieli okazję odwiedzić nasz namiot. Przez trzy dni na bawiących się podczas Dni Sosnowca 2019 czekali studenci. Była to okazja do poznania Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, zapoznania się z jej ofertą edukacyjną, czy zmierzenia sobie ciśnienia. W naszym namiocie czekały również profesjonalne fantomy, na których pod okiem instruktorów każdy chętny mógł nauczyć się udzielać pierwszej pomocy.

 


 

Dzień Ojca:

Wszystkim Tatom z okazJi ich święta, życzymy samych sukcesów zawodowych, wytrwałości w codziennym życiu, spokoju, wielu niezApomnianych chwil w gronie najbliższych i przede wszystkim radości z dzieci.

dzien ojca 2019


 

Zaplanuj odpoczynek i wybierz studia dla siebie:

Rozpoczeło się lato, a dla wielu również wakacje. To dobry moment by odpocząć, ale również zastanowić się nad przyszłością. Odpowiednie studia gwarantujące pewną i stabilną pracę to dobry wybór. Nasza Uczelnia oferuje edukację na najwyższym poziomie i pozwala na zdobycie zawodu, który zawsze będzie potrzebny na rynku pracy. Podczas wakacyjnego odpoczynku pomyślcie o tym!. Pielęgniarstwo I i II stopnia, Ratownictwo medyczne, Dietetyka. To przyszłość, w której nie będziecie musieli martwić się o zatrudnienie. Rekrutacja trwa do 15 września 2019 roku!

 

wakacje


rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

portal pielegniarek

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.