Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu aktywnie pomaga Służbie Zdrowia w związku z koronawirusem

koronawirus

Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu aktywnie włączyła się w pomoc służbom medycznym w związku z zakażeniem wirusem SARS – CoV-2.

Już 35 studentów (liczba ta cały czas wzrasta) kierunku pielęgniarstwo i ratownictwo medyczne jako wolontariusze, wykonuje czynności w ramach zadań realizowanych przez podmioty lecznicze lub służby sanitarno-epidemiologiczne w związku z zakażeniami wirusem SARS-CoV-2, na terenie województwa śląskiego.

Ponadto Uczelnia, w ramach pomocy studentom, związanej z nadzwyczajnymi okolicznościami, spowodowanymi wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego uruchomiła środki finansowe w kwocie 100 tys. zł dla studiujących pielęgniarek, ratowników medycznych i studentów innych kierunków, którzy w trakcie epidemii stracili pracę lub pogorszyła się znacznie ich sytuacja materialna.

Plakat A4 Wolontariat  Chorzow


 Inauguracja Kampanii "Nursing Now"

 

Ministerstwo Zdrowia - Departament Pielęgniarek i Położnych uprzejmie informuje, że 5 lutego 2020 roku w Ministerstwie Zdrowia uroczyście zainaugurowano Międzynarodową Kampanię "Nursing Now” Polska. 200 lat temu urodziła się wybitna reformatorka współczesnego pielęgniarstwa Florence Nightingale, w związku z tym Światowa Organizacja Zdrowia ogłosiła rok 2020 Międzynarodowym Rokiem Pielęgniarki i Położnej. Celem kampanii jest przede wszystkim podniesienie prestiżu zawodu pielęgniarki, położnej oraz pokazanie roli i znaczenia tych zawodów w systemie ochrony zdrowia a także uhonorowanie wkładu tych grup zawodowych w zdrowie społeczeństwa w Polsce i na świecie. Kampania ma pokazać młodym ludziom, że jest to zawód dający duże możliwości i szanse samorealizacji, który warto wybrać.

Film 1

Film 2

 


 

Wybierz kierunek dla siebie:

Nie czekaj i zapisz się już dziś!

Rekrutacja zakończona

27

- Pielęgniarstwo I stopnia (licencjat) -

- Pielęgniarstwo II stopnia (magisterskie) -

- Ratownictwo medyczne I stopnia (licencjat) -

- Dietetyka I stopnia (licencjat) -

- Studia podyplomowe -

 


Studenci WSM na III Balu Wcześniaka w Żorach

17 listopada 2019r Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Żorach oraz studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu kierunku Ratownictwa Medycznego zorganizowali imprezę w Miejskim Ośrodku Kultury dla dzieci przedwcześnie urodzonych i ich rodzin. Bal organizowany był już po raz trzeci.

Pokazy studentów WSM wzbudziły duże zainteresowanie. Zarówno rodzice, jak i dzieci bardzo chętnie brały udział w ćwiczeniach praktycznych na fantomie z udzielania pierwszej pomocy.

 

Wizyta studyjna studentów Wyższej Szkoły Medycznej

 Studenci Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu uczestniczyli w dniach 27-28.11.2019r w dwudniowej wizycie studyjnej. Wizyta była przeznaczona dla studentów biorących udział w projekcie pt. „Pielęgniarstwo zawód z przyszłością”. W trakcie wizyty studenci zwiedzali Klinikę Wentylacji Respiratorem oraz Dom Opieki w Warszawie.

rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

portal pielegniarek

pomostowe

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.