Uwaga Studenci:

W dniach 19 i od 23 do 24 kwietnia oraz od 1 do 5 maja 2019 roku Biuro Praktyk Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu będzie nieczynne.

Biuro praktyk nieczynne 05.19


 

Uwaga studenci:

W dniach 14 i od 20 do 22 kwietnia oraz od 1 do 5 maja 2019 roku Dziekanat Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu będzie nieczynny.

dziekanat bedzie nieczynny 04-05.19


Turniej Ratownictwa:

W dniu 22 marca 2019r odbyły się Międzyszkolne Zawody Ratownictwa Medycznego pod patronatem Prezydenta Miasta Sosnowca Arkadiusza Chęcińskiego. W zawodach udział wzięły trzyosobowe drużyny z sosnowieckich i katowickich szkół. Organizatorami zawodów była Wyższa Szkoła Medyczna w Sosnowcu oraz Sosnowiecki Park Naukowo-Technologiczny. Towarzyszące zawodnikom klasy miały okazję wziąć udział w warsztatach dotyczących udzielania pierwszej pomocy, w wykładzie na temat postępowania w przypadku zdarzeń masowych – przeprowadzonego przez firmę CTP Rescure Team Beata i Rafał Rassak. Uczniowie zwiedzali nowo powstałego Monoprofilowanego Centrum Symulacji Medycznych w Wyższej Szkole Medycznej w Sosnowcu. Wśród zwycięzców znalazły się dwie drużyny z VI Liceum Ogólnokształcącego im. Janusza Korczaka w Sosnowcu oraz drużyna ze Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych w Katowicach.

 

I miejsce: Katarzyna Czekaj, Emilia Mazurkiewicz, Wiktoria Kułaga - VI Liceum Ogólnokształcące
II miejsce: Bartosz Biełka, Adrianna Wierzbicka, Szymon Stasiak - Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe
III miejsce: Maria Rudzińska, Paulina Kleszcz, Magdalena Gajos - VI Liceum Ogólnokształcące

 

Zwycięzcy otrzymali nagrody i dyplomy sfinansowane przez Kanclerza Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu Panią mgr Danutę Obcowską.


 

Otwarcie Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych:

W dniu 26 marca 2019r o godzinie 12:00 w budynku Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu ul. Wojska Polskiego 6, 41-200 Sosnowiec odbyła się uroczystość otwarcia Monoprofilowego Centrum Symulacji Medycznych współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego z udziałem przedstawiciela Ministerstwa Zdrowia Pani Dyrektor Departamentu Pielęgniarek i Położnych Grety Kanownik, przedstawicielami Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach m.in. Pani Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu prof. Krystyny Olczyk, Przewodniczącej Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Katowicach mgr Anny Janik, Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Sosnowcu dr Zbigniewa Cebo, Dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych I Administracji w Katowicach dr n. med. Piotra Grazda, dyrektora Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mysłowicach mgr Grzegorza Nowaka, dyrektora ds. Lecznictwa Przychodni MILOWICE w Sosnowcu dr Urszuli Rajchel oraz przedstawicieli lokalnych jednostek medycznych.

Pani Kanclerz mgr Danuta Obcowska powiedziała: „Uczelnia jest jedną z 35 szkół wyższych, która wygrała konkurs i otrzymała dofinansowanie na utworzenie MCSM.”

01 WSM otwarcie sali symulacji

Symulacje medyczna uznaje się za najnowocześniejszą metodę nauczania postępowania praktycznego w stanach zagrożenia życia i procedur inwazyjnych na etapie szkolenia przyszłych pielęgniarek. Dzięki wyposażeniu Centrum i specjalnie przeszkolonym wykładowcom, instruktorom i technikom, studenci kierunku pielęgniarstwo, będą doskonale przygotowani do wykonywania zawodu.

02 WSM otwarcie sali symulacji

Dzięki Centrum, nauka i doskonalenie procesu diagnostyczno-terapeutytcznego odbywać się będzie z wykorzystaniem kilkudziesięciu symulatorów z opracowanymi scenariuszami klinicznymi w specjalistycznych pracowniach, przypominających oddziały szpitalne z użyciem zaawansowanych symulatorów pacjenta oraz trenażerów, umożliwiających praktyczną naukę zawodu.

03 WSM otwarcie sali symulacji

Studenci odbywać będą ćwiczenia skomplikowanych procedur w zakresie opieki nad pacjentami w różnych jednostkach klinicznych, a także sprawdzą swoją wiedzę i umiejętności praktyczne w warunkach klinicznych w bezpiecznym środowisku symulowanym. Popełnienie w nim błędu nie narazi pacjenta na pogorszenie stanu zdrowia. Centrum umożliwi naukę umiejętności technicznych z wykorzystaniem trenażerów prostych i zaawansowanych m.in. do zgłębnikowania, uzyskiwania dostępów donaczyniowych, doszpikowych i innych zabiegów medycznych.

04 WSM otwarcie sali symulacji


 

Czepkowanie 2019:

W dniu 9 marca 2019 r. w Auli Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu odbyła się kolejna uroczystość czepkowania. Jest to wydarzenie, podczas którego osoby studiujące na kierunku pielęgniarstwo otrzymują białe czepki oraz symbolicznie dołączają do grona pielęgniarek i pielęgniarzy. Podczas ceremonii studenci składają przyrzeczenie, że będą sprawować profesjonalną opiekę nad życiem i zdrowiem ludzkim oraz rzetelnie wypełniać obowiązki wynikające z pracy w tym zawodzie. Tegoroczna grupa dołączyła do kilkuset absolwentów Wyższej Szkoły Medycznej w Sosnowcu, którzy pełnią służbę w placówkach służby zdrowia.


rekrutacja banerkierunki banerprojekty unijnebaner glownacentrum symulacji baner

Logowanie

 ministerstwo szkolnictwa

ministerstwo zdrowia

portal pielegniarek

pomostowe

pogotowie

szpital sosnowiec

osrodek

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie dlatego na naszej stronie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo na to zgody, prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.